MOJE CESTA K VŮNÍM ALTEARAH

Vůně květin, vůně lesa, vůně moře nebo vůně milované osoby... vůně jsou všude kolem nás a provází nás celý život. Už od narození. Miminko rozezná vůni své maminky již po několika hodinách po porodu. A naopak, každá máma dobře zná vůni svého miminka.

Vůně nás obklopují a vážou se k různým vzpomínkám. Nikdy nezapomenu na vůni bylinkového čaje od babičky, na citrónovou vůni meduňky z aroma lampy zapálené před usnutím – mou oblíbenou,  nebo zelných flíčků z nemocnice (brr).

Ale můžou vonět barvy?  A můžeme se jich nadechnout?

Ženská krása a způsoby jak se zkrášlit mě zajímaly od útlého mládí, ale brala jsem to jako součást života mladé dívky. A tak jsem se orientovala na stavební inženýrství.

Vrátila jsem se ke kráse

Příležitost se ke kráse vrátit přišla až po letech.

Po přestěhování do Francie jsem se chtěla osamostatnit a hledala uplatnění jinde než ve svém oboru.

Při zvažování, kterým směrem se dát, jsem věděla jedno, že to musí být v souladu s přírodou. Odjakživa mně přitahovaly obory jako aromaterapie, ajurvéda, feng shui nebo homeopatie.

Taky proto jsem navštívila spoustu výstav s přírodními a bio produkty a setkala se s úžasnými lidmi. Nadchla mne jejich láska k přírodě a tradicím. A jejich 'novátorský' přístup, s kterým přistupovali ke své práci. Taky touha předat své vědění dalším generacím. Díky nim, jsem našla směr, kterým se dát.

Oslovila mne bio kosmetika. Konkrétně  jsem začala hledat bio parfémy, protože to bylo v té době něco, co jsem neznala.

Každá z nás je královnou

Nedá mi nevzpomenout na jednu historku, kdy jsem se zastavila u stánku výrobce kosmetiky z oslího mléka. Zeptal se mě, jestli jsem se už koupala v oslím mléce. A já mu tehdy řekla, že u nás to snad mohly dělat jen královny. A on mi na to odpověděl, že ve Francii je každá žena královnou.

Tehdy jsem si uvědomila, jak je důležité, jaký vztah má žena sama k sobě. Že si každá zasloužíme tu nejlepší péči o sebe. A závisí to jen na nás, zda-li si ji dopřejeme. Kosmetiku z oslího mléka jsem sice nekoupila, ale na to uvědomění nikdy nezapomenu.

Splněné přání

A pak se mi do rukou dostal letáček s barevnými bio parfémy značky Altearah BIO. V tom okamžiku se mi vybavilo má dávné přání mít doma spoustu barevných flakónů, buď za oknem nebo na poličce... Vím, řeknete si, že mám zvláštní přání. 🙂 

Výrobce jsem kontaktovala a po domluvě absolvovala první školení. Když jsem zjistila, o jaký se jedná koncept, položila jsem si otázku, jak se mi budou neznámé vůně prodávat na internetu. Ale po bližším seznámení jsem pochopila, že barevné vůně Altearah si najdou cestu k těm, co je potřebují v daném momentu a naopak. Jako třeba mě si jako první našla vůně žluté. Její klíčové slovo je radost a a voní citronově. Přinesla jsem si ji hned z prvního školení. Vzpomínám, že jsem tehdy prožívala jedno z těžších období (právě jsem se rozváděla) a díky žluté jsem znovu začala vidět život v jeho zářivějších barvách.

                          Již 10 let je Altearah BIO mojí láskou

Za deset let práce se značkou Altearah BIO, kterou aktivně používám i v soukromém životě, není vůně, kterou bych nevyzkoušela. A to je jich 14. Vlastně jiné parfémy již nepoužívám. Vyhovuje mi jejich přírodní složení, holistický (celostní) přístup konceptu a taky, že každodenní péčí o sebe můžu ovlivnit jak svoji náladu, energii nebo na sobě zapracovat.

Svádí mně to tady napsat, že se stačí jen nadechnout. Samozřejmě, že nestačí. Tak jako v každé oblasti, je potřeba určitá disciplína, v našem případě, pravidelně přípravky s vybranou vůní používat, pokud chceme něco změnit k lepšímu. A pak samozřejmě konat v dané oblasti. Ale změny v chování nebo v přístupu, které jsem na sobě pozorovala já, se mi děly jemně a postupně. Najednou se dokážete podívat na věci z jiného úhlu. Je to  jako otvírání obzorů. 

A i když nějaký konkrétní záměr nemáte a použijete je jen tak pro potěšení z navonění, nebo při tanci, či meditaci, jsem si jistá, že po čase zpozorujete změnu. 

Spolupracuji s lektorkami, co vedou kurzy pro ženy a je pro mě velkým potěšením slyšet, že produkty Altearah BIO pomohly 'rozkvést' mnoha účastnícím těchto kurzů.